Koordynator ds. dostępności:
dr Ewa Pietryka
tel.: 55 239 45 84, e-mail:
1. W celu nawiązania kontaktu z Kancelarią / Sekretariatem osoby mające trudności w komunikowaniu się (pacjenci, członkowie ich rodzin, osoby upoważnione, kontrahenci) mogą skorzystać z następujących środków komunikacji:
- poczta elektroniczna:
- kontakt z Koordynatorem ds. dostępności tel. 55 239 45 84, e-mail:
2. .Na terenie szpitala, wyznaczone i oznakowane są miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych:
a. przy budynku Oddziału Zakaźnego ul. Żeromskiego 22,
b. przy Bloku Operacyjnym ul. Komeńskiego 35,
c. przy budynku Rehabilitacji ul. Komeńskiego 35,
d. przy budynku gdzie znajduje się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy ul. Związku Jaszczurczego 22,
e. przy budynku Zakładu Rehabilitacji ul. Królewiecka 15 (miejsca te nie należą do Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu).
3. Budynki szpitalne posiadają wejścia i podjazdy zapewniające dostęp osobom niepełnosprawnym.
4. Drzwi ciągów komunikacyjnych posiadają szerokość umożliwiającą poruszanie się osobom niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich.
5. W budynkach głównych szpitala w lokalizacjach ul. Komeńskiego 35 i Żeromskiego 22 znajdują się windy przystosowane do przewozu osób na noszach oraz osób niepełnosprawnych. Przed windami zapewniona jest przestrzeń manewrowa.
6. W budynkach administracyjnych szpitala w lokalizacjach ul. Komeńskiego 35 i Żeromskiego 22 znajdują się windy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Przed windami zapewniona jest przestrzeń manewrowa.
7. Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się w korytarzach ogólnodostępnych i są wyposażone w dodatkowe sprzęty ułatwiające wykonanie czynności higienicznych.
8. Osoby niepełnosprawne korzystające z pomocy psa przewodnika / asystującego uprawnione są do wejścia na teren szpitala oraz korzystania z zakresu i standardu świadczeń zdrowotnych oferowanych przez szpital na zasadach równości z innymi pacjentami. Warunkiem wejścia do szpitala z psem przewodnikiem jest potwierdzenie statusu psa certyfikatem wydanym na podstawie rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1 kwietnia 2010 r. w sprawie wydawania certyfikatów potwierdzających status psa asystującego (Dz.U. 2010 nr 64 poz. 399) oraz konieczność posiadania zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych i wyposażenie psa w uprząż.
9. Osoby ze szczególnymi potrzebami lub ich przedstawiciele ustawowi mają prawo wystąpienia do Szpitala z wnioskiem o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno – komunikacyjnej. Wniosek zawierający dane osoby zgłaszającej (w tym dane kontaktowe) oraz opis potrzeby należy złożyć do Koordynatora ds. dostępności.