OFERTA PRACY
- Szczegóły
- Odsłon: 251
Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu poszukuje do pracy:
PIELĘGNIARKI EPIDEMIOLOGICZNEJ
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Działem Kadr tel. (55) 239 45 67
CERTYFIKAT DLA SZPITALA
- Szczegóły
- Odsłon: 149

KONFERENCJA "RÓŻNE OBLICZA FASD - ZROZUMIEĆ BY POMÓC"
- Szczegóły
- Odsłon: 254
Konferencja "Różne oblicza FASD - zrozumieć, by pomóc"![]()
![]()
![]()
W dniu 21 października w Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja, której celem było podniesienie świadomości na temat Płodowego Zespołu Alkoholowego (FASD) oraz dzielenie się wiedzą na temat specyfiki problemu.
Aby pogłębić wiedzę zgromadzonym na spotkaniu o skutkach spożywania alkoholu w ciąży oraz o sposobie radzenia sobie z trudnościami wynikającymi z FASD usłyszeliśmy wykłady specjalistów: pedagoga, ginekologa, pediatrę, psychiatrę oraz psychologa i neuropsychologa.
Wyzwania z jakimi mierzą się dzieci z FASD i ich rodziny w codziennym funkcjonowaniu przedstawiła Pani Prezes Stowarzyszenie Inicjatorów Społecznych "Przyjazny Krąg", która prowadzi rodzinę zastępczą z dzieckiem FASD.
Zachęcamy do działań prewencyjnych w celu zapobiegania FASD.
Dziękujemy Michał Missan - Prezydent Elbląga oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych, we współpracy ze Szpitalem Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu i Stowarzyszenie Inicjatorów Społecznych "Przyjazny Krąg" za zorganizowanie konferencji ![]()
![]()
![]()


OSTATNIE POŻEGNANIE DOKTORA KRZYSZTOFA SULKOWSKIEGO
- Szczegóły
- Odsłon: 577
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że po długiej ciężkiej chorobie w dniu 16.10.2025r. odszedł Pan Doktor Krzysztof Sulkowski, specjalista pediatrii, neonatologii i alergologii ![]()
Dr Krzysztof Sulkowski urodził się 6 lipca 1953 r., był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu, później studiował na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku.
W 1978 roku podjął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Żeromskiego 22, przekształconym w SPSZOZ Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu, a następnie w wyniku konsolidacji elbląskich szpitali w 2016r. kontynuował pracę w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu, w którym pracował do końca swojej kariery zawodowej.
W okresie zatrudnienia dał się poznać jako wspaniały i życzliwy człowiek.
Był osobą komunikatywną, o dużej kulturze osobistej, oddany małym pacjentom.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako dobry specjalista, a także ciepły Człowiek.
Składamy najszczersze kondolencje Rodzinie i Bliskim Pana Doktora ![]()
Łączymy się z Wami w bólu i żałobie, mając nadzieję, że pamięć o Jego oddaniu pacjentom i profesjonalizmie przetrwa w sercach wszystkich, którzy mieli zaszczyt Go znać.

SZPITAL MIEJSKI ŚW. JANA PAWŁA II W ELBLĄGU - OFICJALNIE DOŁĄCZA DO PROGRAMU "SZPITALE PRZYJAZNE WOJSKU"
- Szczegóły
- Odsłon: 370
W dniu wczorajszym (tj. 20.10.2025 r.) Prezydent Miasta Elbląg Michał Missan wraz z Dyrektorem Szpitala Mirosławem Gorbaczewskim podpisali porozumienie o partnerstwie z Ministerstwem Obrony Narodowej.
Współpraca naszego szpitala z wojskiem to kolejny krok w kierunku wzmocnienia bezpieczeństwa w naszym mieście!




