Światowy Dzień Walki z Rakiem 4 lutego ??
- Szczegóły
- Odsłon: 203
Celem Światowego Dnia Walki z Rakiem jest promowanie wiedzy na temat nowotworów oraz zachęcanie do przeprowadzania badań profilaktycznych.
Szacuje się, że ponad 50 % zachorowań na nowotwory można uniknąć, stosując zasady profilaktyki tj. unikanie tytoniu, zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną i szczepienia.
Kluczowym jest przestrzeganie zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, w tym ograniczenie alkoholu i ochrona przed słońcem, co skutecznie zmniejsza ryzyko raka.
Dzięki badaniom profilaktycznym (pierwotnym i wtórnym) można nie tylko zmniejszyć liczbę zachorowań, a także śmiertelność.

❤️❤️❤️ WOŚP 2026 ❤️❤️❤️
- Szczegóły
- Odsłon: 292
Dziś otrzymaliśmy informację ze Sztabu WOŚP Elbląg, że nasz Sztabik w Szpitalu Miejskim zebrał kwotę
? 9 881,92 zł
Dziękujemy naszym Wolontariuszkom:
?? Małgorzacie Adamowicz,
?♀️ Joannie Koniecznej,
? Małgorzacie Wojtasz,
?♀️ Patrycji Sulich-Stefanowicz
a w szczególności jednej pielęgniarce ?⚕️ Elżbiecie Burczak,
dzięki, której mogliśmy wykonywać badania profilaktyczne na stoisku Promocji Zdrowia w CH OGRODY.
Dziękujemy naszym znajomym i rodzinom, którzy kwestowali razem z nami w Sztabiku,
tj. Waldkowi, Pawłowi, Liwii, Malwinie i Kacprowi
Serdeczne podziękowania należą się każdemu, kto wrzucił?grosik do naszych puszek ?
❤️ SIEMA ❤️



GRAMY Z WOŚP
- Szczegóły
- Odsłon: 326

34 Finał WOŚP odbędzie się 25 stycznia 2026 roku
Diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów
Gramy z hasłem: Zdrowe brzuszki naszych dzieci
W tym roku zebrane środki będą przeznaczone na zakup sprzętu dla gastrologii endoskopowej
oraz sprzętu do endoskopii przewodu pokarmowego.
Wzorem lat ubiegłych zarejestrowaliśmy Sztabik przy Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu
Będziemy kwestować w dniu 23 stycznia 2026 roku po oddziałach szpitalnych i poradniach naszego szpitala.
W sobotę 24 stycznia 2026 roku będziemy kwestować w CH OGRODY na Stoisku Promocji Zdrowia
W niedzielę 25 stycznia 2026 roku będziemy kwestować na wśród Pacjentów i Pracowników Szpitala
a później razem ze wszystkimi wolontariuszami na mieście.
Bardzo dziękujemy Dyrekcji Szpitala za wsparcie,
jeszcze bardziej dziękujemy WSZYSTKIM DARCZYŃCOM za hojność.
❤️❤️❤️ SIEMA ❤️❤️❤️


ODWOŁANIE KWALIFIKACJI DO ZABIEGÓW OTOLARYNGOLOGICZNYCH
- Szczegóły
- Odsłon: 413
Informujemy, że w dniach od 19.01.2026 r. do 30.01.2026 r. nie będzie kwalifikacji
do zabiegów do Oddziału Otolaryngologicznego.
Za utrudnienia przepraszamy.
Ograniczenie odwiedzin w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu
- Szczegóły
- Odsłon: 537
Informujemy, że w związku ze wzrostem sezonowych zachorowań na infekcje układu oddechowego wywołane wirusami, w tym głównie wirusem grypy, w trosce o zdrowie pacjentów, zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 6 listopada 2008 roku o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz.U. 2024 poz. 581 ze zm.), zarządzeniem Dyrektora Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu nr 2/2026 z dnia 02.01.2026 r. zostało wprowadzone czasowe ograniczenie odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w oddziałach Szpitala do maksymalnie dwóch osób jednocześnie.
Jednocześnie ustala się następujące zasady odwiedzin:
- Odwiedziny mogą odbywać się wyłącznie przez osoby niewykazujące objawów jakiejkolwiek infekcji.
- Zaleca się, aby osoby odwiedzające stosowały maseczki ochronne zakrywające usta i nos oraz dokonywały higienicznej dezynfekcji rąk przed i po kontakcie z pacjentem.
- W oddziałach dziecięcych dopuszcza się całodobową obecność jednej zdrowej osoby sprawującej bezpośrednią opiekę nad dzieckiem (rodzica, opiekuna prawnego lub osoby przez niego wskazanej). Osoby te są zobowiązane do przestrzegania zasad higieny oraz utrzymywania porządku w najbliższym otoczeniu.



