„Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych oraz ośrodków/zespołów środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej"
- Szczegóły
- Odsłon: 137

Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu podpisał umowę o powierzenie grantu Nr U-29934/2026/00/2304/2026/181 do wniosku o powierzenie grantu nr W-29934 w ramach Projektu grantowego nr FENX.06.01-IP.03-0007/24 pod nazwą „Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych oraz ośrodków/zespołów środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej (I poziom referencyjny)”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
Tytuł Projektu: „Wsparcie działań diagnostyczno-terapeutycznych Centrum Zdrowia Psychicznego dla dorosłych w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu”
Wnioskowana kwota grantu (zgodna z Harmonogramem Realizacji Przedsięwzięcia): 405 483,71 zł
Światowy Dzień Zdrowia 2026
- Szczegóły
- Odsłon: 282
W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) dla upamiętnienia jej powstania w 1948 roku. Każdego roku dzień ten zwraca uwagę na najważniejsze wyzwania zdrowotne na świecie oraz mobilizuje działania na rzecz poprawy zdrowia społeczeństw.
Tegoroczna kampania prowadzona jest pod hasłem: „Razem dla zdrowia. Wspierajmy naukę”
W tym roku WHO jednoczy i mobilizuje społeczność międzynarodową, podkreślając kluczową rolę nauki i współpracy w ochronie zdrowia ludzi, zwierząt, roślin oraz środowiska. Kampania ma charakter całoroczny i akcentuje znaczenie podejmowania decyzji opartych na dowodach naukowych oraz wspólnego działania różnych sektorów.

Źródło: https://www.gov.pl/web/psse-brzeg/swiatowy-dzien-zdrowia-2026
Pozytywna ocena wniosku Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu
- Szczegóły
- Odsłon: 301

W dniu 31.03.2026 projekt Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu pn. „Wsparcie działań diagnostyczno-terapeutycznych Centrum Zdrowia Psychicznego dla dorosłych w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu” w ramach - Wsparcia infrastrukturalnego Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych oraz ośrodków/zespołów środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej (I poziom referencyjny) uzyskał pozytywną ocenę.
Wnioskowana kwota grantu (zgodna z Harmonogramem Realizacji Przedsięwzięcia) 405 483,71 zł.
Realizacja projektu grantowego zapewni kompleksową i nowoczesną opiekę psychiatryczną dla mieszkańców Elbląga i okolicznych gmin, zgodnie z modelem środowiskowym.
Cele szczegółowe:
- zapewnienie dodatkowych możliwości diagnozy;
- zapewnienie wielostronnej opieki psychologicznej;
- objęcie wsparciem z zakresu psychiatrii większej liczby pacjentów, poprzez dokupienie nowoczesnych sprzętów i narzędzi do diagnostyki.
OFERTA PRACY
- Szczegóły
- Odsłon: 612
Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu poszukuje do współpracy:
1) lekarki/lekarzy specjalistów w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych
w Oddziale Chirurgii Dziecięcej,
2) lekarki/lekarzy specjalistów w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych
w Oddziale Chorób Wewnętrznych,
3) pielęgniarki/pielęgniarzy w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych w:
Bloku Operacyjnym
(wskazany: kurs kwalifikacyjny lub specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego),
Przychodni - Poradniach specjalistycznych
(wskazany: kurs kwalifikacyjny lub specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego/zachowawczego, chirurgicznego
oraz posiadanie kursu szczepień ochronnych, mile widziane doświadczenie w organizacji POZ).
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt osobisty lub na numer telefonu: (55) 239 45 82
ewentualnie na adres e-mail:
Forma zatrudnienia do uzgodnienia.
Oferujemy atrakcyjne warunki współpracy.
ZAPRASZAMY
Dzień Kobiet 2026
- Szczegóły
- Odsłon: 205




