
Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu podpisał umowę o powierzenie grantu Nr U-29934/2026/00/2304/2026/181 do wniosku o powierzenie grantu nr W-29934 w ramach Projektu grantowego nr FENX.06.01-IP.03-0007/24 pod nazwą „Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych oraz ośrodków/zespołów środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej (I poziom referencyjny)”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
Tytuł Projektu: „Wsparcie działań diagnostyczno-terapeutycznych Centrum Zdrowia Psychicznego dla dorosłych w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu”
Wnioskowana kwota grantu (zgodna z Harmonogramem Realizacji Przedsięwzięcia)
405 483,71 zł
Realizacja projektu grantowego zapewni kompleksową i nowoczesną opiekę psychiatryczną dla mieszkańców Elbląga i okolicznych gmin, zgodnie z modelem środowiskowym.
Cele szczegółowe:
- zapewnienie dodatkowych możliwości diagnozy;
- zapewnienie wielostronnej opieki psychologicznej;
- objęcie wsparciem z zakresu psychiatrii większej liczby pacjentów, poprzez dokupienie nowoczesnych sprzętów i narzędzi do diagnostyki.
Inwestycja jest niezbędna z uwagi na rosnącą liczbę pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, a także konieczność transformacji opieki psychiatrycznej w Polsce w kierunku modelu środowiskowego. Wyposażenie zakupione dzięki pieniądzom z grantu zapewni szerszy dostęp do wielostronnej opieki zdrowotnej, ograniczając konieczność hospitalizacji na rzecz leczenia środowiskowego oraz umożliwi rozszerzenie działalności w zakresie obszaru deficytowego.
Planowane zakupy pozwolą na rozwój naszej placówki, co przyczyni się do minimalizowania różnic między placówkami obejmującymi świadczenia w zakresie psychiatrii na tle regionalnym.



