Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu

Kombatanci

Program „Szpitale Przyjazne Kombatantom”

Kombatanci i Osoby Represjonowane mają ustawowo zagwarantowane szczególne uprawnienia związane z dostępem do świadczeń zdrowotnych.

Uprawnienia te wynikają z:

  1. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, art. 19.
  2. Ustawy z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (Dz.U. z 2002 r., nr 42 poz. 371).
  3. Ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2008 r. nr 164 poz. 1027 z późn. zmianami).

Jednak szczególny szacunek wobec walczących o wolną i niepodległą Polskę wynika przede wszystkim z tradycji i nakazu moralnego. Aby tej grupie społecznej zapewnić sprawną i profesjonalną opiekę medyczną z zapewnieniem poczucia bezpieczeństwa i godności SPSZOZ Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu zdecydował się przystąpić do programu „Szpitale Przyjazne Kombatantom”.

 

Linki: Porozumienie o realizacji świadczeń zdrowotnych poza kolejnością dla Kombatantów i Osób Represjonowanych

Aneks do porozumienia o realizacji świadczeń zdrowotnych poza kolejnością dla Kombatantów i Osób Represjonowanych

Certyfikat 1

Certyfikat 2

Procedura postępowania w zakresie realizacji programu "Szpital Przyjazny Kombatantom"Procedura przyjęcia pacjentów z prawem do korzystania poza kolejnością ze świadczeń zdrowotnych

Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu
ul. J.A Komeńskiego 35 82-300 Elbląg, sekretariat (055) 2304 197, fax (055) 2304 150, e-mail sekretariat@szpitalmiejski.elblag.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pliki te nie przechowują żadnych danych osobowych.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.