Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu

Lek. med. Zygmunt Słabkowski

Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu pragnie podziękować za wieloletnią pracę doktorowi Zygmuntowi Słabkowskiemu. Jako specjalista radiologii i długoletni kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej z dużym zaangażowaniem i niezwykłą życzliwością służył swoją pracą pacjentom i personelowi Szpitala Miejskiego w Elblągu. Powinniśmy być dumni z dokonań doktora. W rozwoju diagnostyki mammograficznej w Elblągu, palma pierwszeństwa przypada wyłącznie doktorowi Zygmuntowi Słabkowskiemu. W połowie lat osiemdziesiątych rozwinął diagnostykę mammograficzną i rozpowszechnił ją jako badanie profilaktyczne. Dzięki jego zaangażowaniu Pracownia Diagnostyki Obrazowej została wyposażona w aparat mammograficzny i ultrasonograf. Bagażem doświadczeń i wiedzy chętnie dzielił się z innymi lekarzami, dużą wagę przykładał do szkolenia całego personelu. Jego dokonania w pełni potwierdzają powolnie do zawodu, głęboką wiedzę i zaangażowanie. Jest godnym naśladowania wzorem humanizmu i kultury. W związku z ukończeniem pracy w naszym Szpitalu  pragniemy serdecznie podziękować doktorowi Zygmuntowi Słabkowskiemu za wieloletnią współpracę, znakomite relacje z pacjentami i pracownikami i dzielenie się swoim doświadczeniem.

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku (1961-1967)
I° specjalizacji uzyskał w 1974 r. w Szpitalu Morskim w Gdyni – Redłowo
II° specjalizacji uzyskał w 1985 r. w Szpitalu Wojewódzkim w Elblągu  (obecnie Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu)  
Kariera zawodowa:
1967-1980 – Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku
1980 – 2015 Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu:
1980-1985 – na stanowisku asystenta
1985-1989 – Z-ca Kierownika Zakładu Radiologii
1989 - 2001 - Kierownik Zakładu Radiologii
Osiągnięcia zawodowe:
1985 r. zapoczątkowanie badań mammograficznych sutków dla kobiet z Elbląga i całego województwa jako podstawowe badania diagnostyczne przy rozpoznaniu guzów sutka.
Mimo trudnych warunków technicznych wykonywał badania arteriografii nerkowej dla potrzeb Oddziału Urologicznego oraz pacjentów z całego województwa elbląskiego

slab1


slab2

Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu
ul. J.A Komeńskiego 35 82-300 Elbląg, sekretariat (055) 2304 197, fax (055) 2304 150, e-mail sekretariat@szpitalmiejski.elblag.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pliki te nie przechowują żadnych danych osobowych.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.