Szpital podpisał umowę na dofinansowanie projektu
W dniu 30 sierpnia 2017 r. została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu” pomiędzy Województwem Warmińsko-Mazurskim reprezentowanym przez Pana Gustawa Marka Brzezina – Marszałka województwa oraz Pana Mirona Sycza – Wicemarszałka województwa, a Szpitalem Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu reprezentowanym przez Pana Mirosława Gorbaczewskiego – Dyrektora, w ramach:
Osi priorytetowej 9. Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych
Działanie 9.1 Infrastruktura ochrony zdrowia
Poddziałanie 9.1.2 Infrastruktura ochrony zdrowia w miejskim obszarze funkcjonalnym Elbląga - ZIT bis
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Całkowita kwota projektu: 39 470 519, 12 PLN
Wydatki kwalifikowane: 39 428 929, 12 PLN
Kwota dofinansowania: 32 919 212, 92 PLN
Wkład własny: 6 509 716, 20 PLN
Celem realizacji projektu jest:
- podniesienie standardu wykonywanych usług leczenia szpitalnego w tym zabiegów,
- poprawa jakości infrastruktury szpitalnej,
- poprawa komfortu leczenie pacjentów,
- poprawa komfortu pracy personelu medycznego,
- zmniejszenie liczby zakażeń szpitalnych,
- dostosowanie infrastruktury do aktualnych potrzeb epidemiologicznych w regionie oraz zapotrzebowania na usługi zgodnie z Mapami Potrzeb Zdrowotnych,
- poprawa zabezpieczenia epidemiologicznego miasta i regionu w związku z rozbudową placówki o nowy blok operacyjny,
- poprawa efektywności kosztowej, organizacyjnej i finansowej Szpitala.
Realizacja zadania inwestycyjnego (roboty budowlane i wyposażenie) polega na rozbudowie budynku Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu poprzez rozbudowę bloku operacyjnego przy ul. Komeńskiego 35. W bloku operacyjnym znajdzie się 5 sal operacyjnych o powierzchnia użytkowej ok. 2 266,7 m2. Blok operacyjny połączony będzie z budynkiem głównym szpitala 3 poziomowym łącznikiem z 2 windami w wykonaniu szpitalnym.
W ramach rozbudowy obiektu powstanie również centralna sterylizatornia wraz z pełnym wyposażeniem oraz 5 łóżkowa sala wybudzeniowa.
Ponadto, przewiduje się modernizację pomieszczeń dla potrzeb oddziałów: chirurgii dziecięcej, chirurgii ogólnej i onkologicznej, położniczo-ginekologicznego z pododdziałem neonatologicznym, otolaryngologicznego, pediatrycznego (dzieci starsze i młodsze), chirurgii urazowo-ortopedycznej z pododdziałem chirurgii ręki, okulistycznego, rehabilitacyjny z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej oraz rehabilitacji kardiologicznej.
W ramach wyposażenia zostaną zakupione stoły operacyjne, aparaty do elektrokoagulacji, kolumny laparoskopowe, zestawy narzędzi laparoskopowych, myjnia dezynfektor - przelotowa z wyposażeniem, sterylizator parowy przelotowy z wyposażeniem, myjnia dezynfektor - przelotowa do sprzętu transportowego, pojemniki sterylizacyjne z wyposażeniem, myjnia ultradźwiękowa, stacja uzdatniania wody, zgrzewarka rotacyjna; panele przyłóżkowe z oświetleniem nocnym, funkcją przywołania personelu, wtykami gazów medycznych oraz wyposażenie podstawowe sal chorych tj. łóżka oraz szafki przyłóżkowe.
Inwestycja zaplanowana jest na lata 2017 – 2020.